Oferujemy zabudowy kominkowe

Kominki wyposażane we wkłady kominkowe największych producentów europejskich



WKŁADY     OBUDOWY     AKCESORIA

KOMINKOWE

Twój koszyk jest pusty

   601 929 453

  

 

wkład z płaszczem wodnym AQUARIO A18 PW

8100.00 zł

Wkłady serii  AQUARIO to urządzenie z płaszczem wodnym, posiadające korpus wykonany z podwójnych, stalowych ścian. Przestrzeń, pomiędzy nimi wypełnia woda, która odbiera ciepło spalanego drewna i przekazuje je do instalacji grzewczej. Kominki AQUARIO charakteryzuje się efektywniejszym spalaniem i dłuższym utrzymywaniem temperatury, dzięki wyłożeniu komory spalania materiałem akumulującym ciepło Acumotte. Podwyższa on temperaturę w palenisku dzięki temu palenie w nim  jest ekologiczne i efektywne. Zwiększona powierzchnia wymiany ciepła we wkładzie następuje dzięki wbudowanym płomieniówkom i wysokiemu czopuchowi. Dodatkowo wkłady wyróżnia ekologiczne spalanie dzięki systemowi dwóch deflektorów, których użycie wydłuża drogę spalin.
Moc nominalna (kW) 18,0
Średnia moc z wody (kW) 12,5
Zakres mocy grzewczej (kW) 10.0 - 18.0
Sprawność cieplna (%) 86,0
Max ciśnienie robocze (bar) 2,0
Średnica wylotu spalin (mm) 200
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak
Przeznaczony do rekuperacji Tak
Rodzaj paliwa zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności ≤20%
Waga (kg) 328,0
Pojemność wody (l) 88,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,07
Temperatura spalin (℃) 207,0
Max długość polan (cm) 50
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 26,0
Zgodność z normą BImSchV 2 Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI 113,88
Rodzaj przeszklenia proste
Otwieranie drzwi w lewo
Materiał wykonania stal
Szerokość (cm) 79,20
Wysokość (cm) 142,70
Głębokość (cm) 48,20
Dolot powietrza Tak
Wyłożenie komory spalania Tak
Popielnik Nie
Ozdobna szyba typu glass Nie
Wężownica Tak

Zalety

 

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Dwuszybrowa regulacja wylotu spalin: szyber górny, który pozwala na regulację ciągu komina; szyber dolny, pozwala na regulację ciągu komina, przełączający wkład ze stanu rozpalania w stan pracy.

System dopowietrzenia komory paleniska, realizowany jest wyłącznie z zewnątrz poprzez dostarczenie powietrza pierwotnego i wtórnego do komory spalania. W standardzie wkład posiada dolot powietrza o średnicy fi 125 mm, który umożliwia doprowadzenie świeżego powietrza do paleniska z zewnątrz budynku. Rozdzielenie powietrza odbywa się w przestrzenie poniżej płyty dolnej paleniska. Powietrze dostarczane jest kanałem znajdującym się na wysokości płyty dolnej do płotka, wyposażonego na całej długości w system otworów. Przyczynia się to do poprawy warunków spalania wsadu. Spalanie odbywa się równomiernie na całej szerokości paleniska. Regulacja intensywności spalania we wkładzie odbywa się za pomocą mechanizmu znajdującego się poniżej drzwi wkładu.

Wkład posiada kurtynę powietrzną, tzw. system czystej szyby bez pobierania powietrza z pomieszczenia. Jest to specjalne napowietrzenie szyby umożliwiające utrzymanie jej w czystości. Powietrze pobierane jest przez króciec dolotu, a następnie dostarczane specjalnymi kanałami znajdującymi się w bokach urządzenia, do komory leżącej w pokrywie górnej wkładu. Następnie jest równomiernie rozprowadzane na szybę, dzięki czemu pozostaje ona czysta.

System dopalania spalin, odpowiada za ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska oraz podniesienie sprawność wkładu. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, wkłady osiągają bardzo dobre parametry emisji CO (niska emisja CO).

 

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymująca temperaturę do 800°C. Oferowane przez nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.

Zamontowana we wkładzie wężownica, służy do zabezpieczenia kominka przed przegrzaniem (króciec wejścia/ wyjścia 1⁄2”).

Korpus i front wkładu odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.

Doskonała szczelność, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.

 

KOMFORT UŻYTKOWANIA

Wkład bezrusztowy, występuje w nim tzw. dopalanie na popiele, co oznacza, że opał wypala się na drobny popiół, którego pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana.

Ograniczenie osadzania sadzy dzięki systemowi czystej szyby (kierownica powietrza).

Możliwość zastosowania w różnych warunkach montażowych, dzięki regulowanym nóżkom.

 

NOWOCZESNY DESIGN

Zabudowany wkład z zespołem wodnym nie różni się wyglądem od typowego wkładu powietrznego. Poszerza jedynie zalety tego ostatniego o możliwość podłączenia kominka do systemu c.o.

Wkład jest wyposażony w elegancką i wygodną klamkę.