Oferujemy zabudowy kominkowe

Kominki wyposażane we wkłady kominkowe największych producentów europejskichWKŁADY     OBUDOWY     AKCESORIA

KOMINKOWE

 

   601 929 453

  

 

NASZA OFERTA

O naszej ofercie:

 

  • Wkłady kominkowe » LAUDEL

 

Francuskie żeliwne kasety i wkłady kominkowe marki LAUDEL® od lat cieszą się uznaniem instalatorów z Polski oraz wielu krajów Europy, jak również swoich końcowych użytkowników. Wkłady kominkowe LAUDEL® zapewniają ciagle ogrzewanie pomieszczeń, tzn. są to urządzenia stałopalne, które można użytkować 24/24h.

W zależności od mocy (10 do 18 kW) mogą ogrzać powierzchnie do 180 m2.

Wkłady kominowe LAUDEL® nie tylko doskonale sprawdzają się w eksploatacji, ale są także niezwykle uniwersalne. Przy ich wykorzystaniu można bowiem zaprojektować zarówno wyrafinowane kominki klasyczne, jak również kominki nowoczesne, czy też swojskie kominki rustykalne.

 

zobacz ofertę


 

  • Wkłady kominkowe » Chazelles

 

Wkłady kominkowe Chazelles to połączenie wieloletnich tradycji odlewniczych z najnowszą technologią dającą nieograniczone możliwości w doborze wkładu kominkowego.
Są to wkłady przeznaczone do palenia ciągłego.

W zależności od  serii mogą być zbudowane z żeliwa a w droższych wersjach jako połączenie stali z szamotem. Wieloletnie doświadczenie oraz zrozumienie potrzeb klienta zapewniło firmie Chazelles honorowe miejsce w gronie producentów wkladów kominkowych.

 

zobacz ofertę

 


 

  • Wkłady kominkowe » Dovre

 

Bazując na długoletnich doświadczeniach Dovre produkuje kominki najwyższej jakości. Stosowane stopy żeliwa gwarantują bezawaryjne ich użytkowanie przez wiele pokoleń. Wszystkie produkty Dovre posiadają norweskie atesty SINTEF NBL, aprobaty techniczne Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, odpowiadają normom światowym: ISO 9002, DIN18891.

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy nową witryne internetową przeznaczona wyłacznie tematyce omawiającej kominki domowe ( kominki klasyczne i kominki nowoczesne) z wkładami firmy DOVRE. Znajdą tam Państwo także piecyki na drewno, piecyki na węgiel oraz popularne kozy.

 

zobacz ofertę  

 


  • Wkłady kominkowe » KFDesign

Trwałość i bezpieczeństwo

Zewnętrzny płaszcz wykonany jest z wysokogatunkowej stali RAEX EN.ST 37.2 o grubości 4 mm. Wewnętrzne elementy paleniska są odporne na bardzo wysokie temperatury. Dół paleniska wykonany z materiału szamotowego, natomiast boki i tył z wermikulitu.

Części paleniska podlegające zużyciu są łatwo dostępne, a ich wymiana bardzo prosta. Taka konstrukcja daje  gwarancję trwałości i zapewnia bezpieczeństwo. Wkłady wyposażone są w kasetę zabezpieczającą mechanizm podnoszenia (4), która zapobiega również przedostawaniu się dymu do okapu. Wkłady KFDesign posiadają deklarację zgodności z PN-EN 13229.

 

Termostatyczna kontrola ognia

Wkłady posiadają termostat automatycznie regulujący dopływ powietrza w zależności od temperatury paleniska. Dzięki temu automatycznie utrzymywana jest stała wydajność grzewcza. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania kominka, znacznie wydłuża czas palenia i pozwala oszczędnie gospodarować opałem.
 
Łatwe czyszczenie szyby

Łatwy dostęp do wewnętrznej powierzchni szyby (ważne podczas mycia). Szyba jednym ruchem uchyla się na zawiasach, a następnie automatycznie unosi, tak aby podczas mycia nie trzeba było się schylać.

 

zobacz ofertę  

 


  • Wkłady kominkowe » Sparke Varm

Wkłady firmy SPARKE wykonane są z wysokiej klasy stali i spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Wnętrze paleniska wyłożone szamotem lub wermikulitem, który przedłuża żywotność paleniska i podnosi efekty spalania

 

Wkłady przeznaczone do spalania drewna liściastego i brykietów z wiór drzewnych. Do produkcji urządzeń grzewczych SPARKE stosuje doskonałe rozwiązania technologiczne. Dzięki połączeniu stali z żeliwem.

 

zobacz ofertę   


  • Wkłady kominkowe » Spartherm

 

 

Spartherm, Feuerungstechnik GmbH z Melle to czołowy producentów palenisk kominkowych, kominków i kaset w Niemczech oraz w  całej Europie

 

 

zobacz ofertę  


  • Wkłady kominkowe » Edilkamin

 

Wkłady kominkowe na drewno to urządzenia kompaktowe i praktyczne, które poprzez spalanie drewna wytwarzają gorące powietrze służące do ogrzewania pomieszczenia, w którym zainstalowane jest to urządzenie i/lub pomieszczeń sąsiednich (poprzez specjalne kanały).

Modele wkładów kominkowych na drewno oferowane przez Edilkamin różnią się mocą, wymiarami i typem: od wkładu szerokiego panoramicznego do wąskiego pionowego, od narożnego do dwustronnie szklonego, z szybą płaską, półokrągłą lub pryzmatyczną lub z wnętrzem żeliwnym, z Ecokeram® lub szamotu.

Wkłady kominkowe na drewno mogą przybierać indywidualny wygląd dzięki obudowom Edilkamin, które są dostępne w różnych stylach i materiałach. Dzięki wykorzystaniu drewna jako paliwa pozwalają zaoszczędzić na kosztach ogrzewania z jednoczesnym szacunkiem dla środowiska. Drewno bowiem, poza tym, że jest najtańszym paliwem, jest również łatwo dostępne.

 

zobacz ofertę  


  • Wkłady kominkowe » Austroflamm

 

Paleniska Austroflamm posiadają stalowy korpus i żeliwny czopuch. Zastosowano w nich innowacyjne rozwiązania techniczne – ceramiczne wyłożenie komory spalania białym materiałem o nazwie keramott pozwalającym zachować czysty i jasny wygląd wnętrza paleniska. Keramott  przewyższa jakością np szmot dzięki wyjątkowym proporcjom między izolacją termiczną, a przewodzeniem ciepła. W konsekwencji komora paleniskowa osiąga wyższą temperaturę w krótszym czasie.

Dopływ powietrza w paleniskach Austroflamm regulowany jest za pomocą systemu przepustnic, dzięki czemu  wkłady osiągają wyjątkową  szczelność .

Opcjonalnie w palenisku AUSTROFLAMM można zastosować systemy kumulacji ciepła HMS, które pozwalają magazynować ciepło i wydłużyć proces grzania do sześciu godzin po wygaszeniu paleniska.

 

zobacz ofertę  


  • Wkłady kominkowe » Austroflamm

Firma BeF Home, s.r.o. została założona w 1998 roku i jako pierwsza na rynku w Republice Czeskiej rozpoczęła produkcję bardzo popularnych kominków żeliwnych linii Blanzek. Produkcja kominków odznacza się pełną automatyzacją i robotyzacją procesów produkcyjnych.

 

Historia produkcji kominków żeliwnych sięga XIX wieku. W ciągu tego czasu produkcja ulegała zmianom i modernizacji czego efektem są dzisiaj kominki i piecyki kominkowe w szerokiej ofercie wzorów o zróżnicowanej mocy i parametrach technicznych. Nasze kominki, wkłady kominkowe i piecyki kominkowe dzięki tradycyjnej metodzie obróbki i najwyższej technologii produkcji są wysokiej jakości, która jest dla nas podstawą w ofercie składanej klientom.

 

zobacz ofertę  


  • Wkłady kominkowe » KRATKI.pl

 

Firma Kratki.pl  istnieje na rynku polskim od 1998 roku i obecnie posiada w ofercie szeroką gamę wkładów kominkowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Materiał wykonania to istotna cecha wkładów kominkowych, wpływająca na funkcjonalność oraz wygląd urządzenia. Masywna konstrukcja oraz materiał wykonania wpływa na zdolności akumulacyjne. Klasyczny wygląd idealnie komponuje się z kamiennymi zabudowami kominkowymi.

 

zobacz ofertę